Keď upratujete a čistíte, dávajte si pozor na nánosy vodného kameňa a mydiel na vodovodných batériách, sprchových kútoch či odtokových otvoroch. S takýmito usadeninami si poradíte celkom ľahko, ak poznáte správny postup. Pri správnom postupe sa veľmi nenarobíte, aj keď to budete robiť trošku dlhšie. Predmet, na ktorom máte nános usadenín, jednoducho ponorte do roztoku vody s octom v pomere 1:2, ocot verzus voda. Ak čistíte napríklad sprchovú hlavicu, ktorú máte pripevnenú napevno, namočte ju do roztoku vo vedre v sprchovom kúte. Po pár hodinách nános jednoducho zotriete hubkou, prípadne handričkou.
Vyčistite závesy sprchového kúta
Klasické plastové závesy dokážete udržiavať v čistote pravidelným praním v práčke. Dodržujte však určité zásady. Pri praní zadávajte nízke teploty a nikdy takýto záves nenechajte podstúpiť žmýkanie. Ak by ste záves žmýkali, nespravili by ste celkom nejakú tragédiu, ale mali by ste problém pri ich následnom narovnávaní. Ak si ale vyhliadnete záves podľa dizajnu, ochránte ho napríklad postavením pred lacný plastový záves. Lacným závesom budete plniť ochrannú funkciu a dekoračný si tým pádom zachránite. Pri takomto riešení zberáte iba dekoračný záves a lacný nechajte iba o trošku dlhší od vstupu do sprchového kúta.
Rátajte s najbežnejším rozmerom sprchových závesov o dĺžke jeden a pol metra a s toho si spravte výhodu. Plastový záves si rýchlo zničíte, odhadujeme to na niekoľkokrát do roka, ale následne ho využijete napríklad pri maľovaní, či v prípadoch, kedy potrebujete niečo prikryť alebo ochrániť. Z praktického hľadiska si vyberajte matné a krémové závesy, pretože na tých uvidíte minimálne znečistenie od mydiel a vodného kameňa. Najhoršie sa prakticky rozhodnete pre priehľadný sprchový záves, na tom uvidíte všetko.
Odstráňte hrdzavé fľaky
Pri našej činnosti ako upratovacej, čistiacej a hĺbkovo tepovacej firme Topservis stretávame často s nánosmi hrdze. Sprchové kúty čistíme, ak robíme upratovanie Malacky. Často tento jav vidíme v starších záchodoch, v ktorých na spláchnutie požívajú železitú vodu. Na takéto nánosy používajte špeciálne čistiace prostriedky na odstraňovanie silných nánosov vodného kameňa a hrdze. Najlepšie uspejete upratovacími prípravkami založenými na báze kyseliny fosforečnej. Uspejete vynikajúco, ale zároveň musíte dodržiavať zásady ochrany zdravia minimálne vo forme gumených rukavíc. Inak si spôsobíte rozleptanie pokožky či dýchacích ciest. Vždy radšej tieto nánosy odstraňujte priebežne, ako by ste sa zbavovali väčších vrstiev na raz. Pretože budete pravdepodobne riešiť zbytočný problém. Poškodíte si povrch pod týmto nánosom a buď už ho vôbec neodstránite, alebo po jeho odstránení, si podobný nános vytvoríte za nepomerne kratšiu dobu.
Ak by ste na čistenie či upratovanie nemali čas, sme tu vždy pre Vás.